A tervezett időponthoz képest a rossz időjárási viszonyok miatt egy nappal később, május 18-án kezdődött Dunakeszin látványos hármas kötelékkel a 69. Nemzeti és a 4. Dunakeszi Vitorlázórepülő Bajnokság. A megnyitón beszédet mondott Nyíri Márton Dunakeszi alpolgármestere.









