Dunakeszi

Dunakeszi: a nyáron már közel 200 térfigyelő kamera vigyázza a várost

Dunakeszin újabb 29 helyszínen létesül a következő hetekben térfigyelő kamera, amelyek elsődleges célja a közterületek tisztán tartása és a közbiztonság erősítése.

A „Tisztítsuk meg az Országot!”- projekt 2020-ban megvalósítandó I. üteméhez kapcsolódóan az Innovációs és Technológiai Minisztérium által meghirdetett pályázati kiíráson városunk sikerrel indult. A felhívás célja, hogy a Kormány Klíma- és Természetvédelmi Akciótervében foglaltak alapján sor kerüljön az ország területén elhagyott, vagy jogellenesen elhelyezett hulladékok és hulladéklerakók felszámolására, hulladékok lerakásának megelőzésére.

Dunakeszin már összesen 157 kamera van telepítve városszerte, a mostani lehetőséggel nyárra közel 200 készülék szolgálja majd a rendet és a biztonságot az utcákon. Az új kamerákkal a belterületi helyszínek mellett külterületi helyszíneket is bekamerázunk.

Óvjuk együtt városunkat, környezetünket!” – írja közösségi oldalán Dióssi Csaba, Dunakeszi polgármestere.

Még szintén érdekelheti...