– Kötelező minden gyermekvédelmi intézmény vezetőjének és helyetteseinek a pszichológiai alkalmassági vizsgálat – mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
– Kötelező minden gyermekvédelmi intézmény vezetőjének és helyetteseinek a pszichológiai alkalmassági vizsgálat – mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
Az Agrárminisztérium támogatásával hetedik alkalommal vehetett át kuvaszkölyköket az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) a fajtamentő mintaprogram részeként szerdán Dunakeszin.
1874. március 17-én látta meg a napvilágot Kincsem, a verhetetlen versenyló. Blaskovich Ernő javította ki azokat az újságírókat, akik még Kincsem harmincharmadik győzelme után is veretlennek hívták. Erre mondta a gazdája, hogy „Az én lovam nem veretlen, hanem verhetetlen”.
Fontos, hogy a zöld szemléletmód és környezettudatos gondolkodás a mindennapjaink részét képezze. A Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) is ennek a szemléletmódnak az ösztönzésére hozta létre a Zöld Megoldás-pályázatot, hogy a környezettudatos fókuszú projektek minél szélesebb körben megvalósuljanak.
2024. március 6-án, szerdán 13:00 és 18:00 óra között Dunakeszin, a IV. Béla király főtéren a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség rendezésében „Közlekedésbiztonság, balesetmegelőzés, bűnmegelőzés – avagy új kihívások a bűnözés és a közlekedésbiztonság területén” elnevezésű programra kerül sor.
A Hit pajzsa díjra az idén Sebők Sándor fóti plébánost tartották érdemesnek a kommunizmus áldozatainak emléknapján.
Kilenc-tíz hónap kihagyás vár Tyiskov-Helembai Fannyra, a Praktiker-Vác élvonalbeli női kézilabdacsapatának 20-szoros válogatott beállójára.
Szombaton negyedik alkalommal rendezik meg a téli Balaton-átúszást, amelynek központja a Tihanyrév lesz.
„Semmi sem haszontalan, amit megtanultunk.”/ „Az ember sohasem öreg ahhoz, hogy tanuljon.”
Dióssi Csaba polgármester és Juhász Ádám Alag városrész alpolgármesteri megbízottja egyik legkedvesebb kötelezettségüknek tettek eleget, ismét egy dunakeszi lakost köszöntöttek a 90. születésnapja alkalmából. Ezúttal Szabó Nándor Józsefhez, Nándi bácsihoz látogattak el, hogy Orbán Viktor miniszterelnök köszöntő díszoklevelét és az önkormányzat ajándékát átadják neki.