Sport

A fiatal dunakeszi kajakosok egy aranyérmet és két bronzot nyertek az Országos Maraton Bajnokságon

Három napon át – május 7-9. – „felforrósodott” a Duna vize Győrnél, melyet a fiatal kajakosok lapátolták a Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság keretében vívott ádáz küzdelmeik során.

A rangos országos megmérettetésen ott voltak az utánpótlás nevelésben jeleskedő Dunakeszi Kajak Club ifjú kajakosai is, akik ezúttal sem tértek haza a legszebben csillogó érem nélkül – tudtuk meg Rasztotzky János vezetőedzőtől, a klub elnökétől.

• A három nap alatt az időjárás szinte minden arcát megmutatta: pénteken hideg volt, a szél erősen fodrozta a Dunát, ráadásul az eső is esett. Szombaton „már csak” hűvös, napos idő volt, míg vasárnap nyári melegben versenyeztek a fiatalok – számolt be Rasztotzky János, akitől azt is megtudtuk, hogy a korosztályos versenyen az 5 kilométeres távtól kezdve a 22 km-ig különböző távokon kellett teljesíteniük a gyerekeknek.

A „mester” büszkén újságolta, hogy a „kis” dunakeszi kajakosok igencsak kitettek magukért.

Nagy-Rasztotzky Vince országos bajnokságot nyert, Crudinák Virág és Rubesch Barnabás jóvoltából két bronzéremmel jöhettünk haza, amihez gratulálok a fiataloknak! Rajtuk kívül számos értékes helyezést szereztek versenyzőink – tájékoztatta lapunkat Rasztotzky János.