Sport

Súlyos vereség Viborgban

A Váci NKSE női kézilabda csapata a hazai nagyon szoros, végül minimális vereséget követően, a visszavágón Viborgban megalázó, huszonegy gólos kiütést szenvedett el az egykori háromszoros Bajnokok Ligája győztestől, ezzel biztossá vált, a még hátra lévő két hazai összecsapástól függetlenül, biztosan kiesik.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ

VIBORG HK (dán)–VÁCI NKSE 42–21 (19–10)

Viborg, 559 néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok).
VIBORG: Kristiansen – Frandsen 2, Högdahl 3, Fangel, Haugsted 4, Hald 5, Nolsoe 6. Csere: Friberg (kapus), Enkerud 1, Jörgensen 12 (4), Dahl 5, S. Andersen 3, Rivas-Toft 1. Edző: Jakob Vestergaard
VÁC: Pásztor – Diószegi 1, Aron 3, Kuczora 3 (2), Helembai F. 1, Kácsor 2, Szondi 1. Csere: Bukovszky (kapus) 1, Világos 1, Kovalcsik, Ballai  5, Schatzl, Grosch 1, Bárdy 1 (1), Balogh 1. Edző: Ottó Katalin

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–6. 17. p.: 11–6. 25. p.: 15–8. 34. p.: 22–11. 45. p.: 30–13. 52. p.: 35–16. 57. p.: 39–19. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
A másik mérkőzésen: SCM Ramnicu Valcea (román)–Chambray Touraine HB (francia) 32–27 (12–12)
MESTERMÉRLEG
Jakob Vestergaard: – Tökéletesen alakult részünkről a mérkőzés. A két héttel ezelőtti váci meccsen is kiderült, hogy jó csapat a Vác, azt is tudtuk, hogy keményebb védekezésre lesz szükség az újabb győzelemhez. Boldog vagyok, hogy ilyen játékot nyújtottunk.
Ottó Katalin: – Minden játékelemben rosszul teljesítettünk, lassúak voltunk, hiányzott az ötlet a játékunkból. Nem tudok kiemelni semmi jót ezúttal, de bántani sem szeretném a csapatot.