aktuális

VÁLTOZÁS, ÚJ IDŐPONTBAN lesz a Három királyok felvonulás

Vízkeresztkor a három királyok látogatására emlékeznek Sződligeten a római katolikus egyházközség szervezésében.

A királyok ajándékokkal hódolnak az újszülött Jézusnál, akit a népek Messiásként üdvözölnek. A betlehemezés, mint magyar hagyomány most új köntösben elevenedik fel. A szervezők színes, zenés felvonuláson közösen jelenítik meg a betlehemi történetet, melyen mindenki szereplőként vehet részt. A jelmezbe öltözött résztvevők a három király köré csoportosulva három udvart alkotnak: a narancssárga ruhások Ázsiát, a zöldbe öltözöttek Európát, a kéket viselők Afrikát jelenítik meg.

A felvonulást követően a katolikus templomba visszaérkezve a résztvevők ajándékokat adnak a szent családnak, a kincsesládikába köszönőlevelet, imát vagy más apróságot helyezhetnek el.

Mindenkit – vallási hovatartozásától függetlenül – szeretettel hívnak és várnak.

A felvonulás eredetileg tervezett időpontja 2024. január 7., 14:00-16:00 óra lett volna, ám a rossz időjárás miatt január 14-én, 14 órakor kezdődik a rendezvény – tájékoztatták szerkesztőségünket a szervezők.

Helyszín: Sződliget, Szabadság tér

További információk: Sződligeti Római Katolikus Egyházközség, e-mail cím:

Még szintén érdekelheti...